PEYZAJ 34 DE TASARIM...

Şirketimiz peyzaj mimarları ve ziraat teknikerleri siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda ekolojik , ekonomik ve tüm çevresel faktörleri göz önüne alarak istenilen fonksiyonlarda tasarımlar oluşturmak için peyzaj planlamaları yaparlar. Bu yapılan planlamalar doğrultusunda sizlere sundukları alternatifler sizler tarafından seçilerek karar verilen örnek üzerinden yola çıkılıp peyzaj tasarımlarınızı oluştururlar. Peyzaj tasarımları daha sonra peyzaj mimarlarımızdan ve ziraat teknikerlerinden oluşan ekibimizce projelendirilip sizlerin beyenisine sunulur. İstenildiği takdirde tasarlanan projeler 3 boyutlu olarak hazırlanıp sizlerin beyenisine de sunulabilir. Şirketimizde tasarım için kurulmuş bir ekibimiz mevcut olup tamamen sizden gelen isteklerin yerine getirilmesi amaçlanarak hızlı ve doğru ilkeler doğrultusunda çalışma gerçekleştirmeyi hedeflemişlerdir.
Bitkisel Tasarım; Bahçede bulunan sağlıklı bitkiler olumlu ve pozitif enerjinin işaretleridir. Bunun sağlanabilmesi için; iyi bakım ve koruma gereklidir. Rüzgardan eğilmiş, kurumuş bitkilerden ve yabani otların sarmış olduğu çim alanlardan kaçınılmalıdır. Bitki seçiminde yapı- bina ya da diğer peyzaj yapılarının ölçeği ile uyumlu olan türler form ve renk özellikleri kapsamında seçilmelidir.

PEYZAJ PROJELERiMiZ

3 BOYUTLU SUNUM

Yapılan peyzaj tasarımları istenildiği takdirde 3 boyutlu hale getirilip sunumları yapılmaktadır.

tasarIm projesi

Kara kalem olarak yapılan tasarımlar daha sonra autocad ortamına aktarılıp metraj ve keşif dosyaları hazırlanmaktadır.

tasarIm projesi

Yapılan tasarımlarda bitki renkleri ve alanın kış ve yaz halleri dikkate alınarak paftalar hazırlanıyor.

HiZMETLERiMiZ

PEYZAJ iLE iLGiLi KISACA

  • Haziran ayı bakımları Haziran ayı itibariyle çim boyları uzun tutularak kesilmelidir. Yaz gübrelemesi için uygun zamandır. Kuru ve sıcak hava çimlerde renk değişiklikleri ortaya çıkarmışsa Amonyum Nitrat kullanılabilir. Yine zararlılarla koruma ve mücadele işlemlerine devam edilmelidir. İlaçlama için havanın yağışsız olduğu günler tercih edilmeli ve gün içerisinde sıcaklığın en düşük olduğu akşam saatleri seçilmelidir.

  • Temmuz ayı bakımları Havaların sıcak ve yağışsız olması nedeniyle sulama ve biçme işlerinin düzenli olarak yapılması gerekir. Bu ay içerisinde çim alanlarda, havalandırma işleminin yapılması çimlerin sağlıklı olarak devamını sağlar. Çim havalandırma işlemi, çim havalandırma makinası ile ya da havalandırma tırmıkları yardımı ile yapılır. Çimler boyları uzun tutularak sık sık biçilmelidir. Zararlılarla mücadeleye devam edilmelidir.

  • Ağustos ayı bakımları Temmuz ayında yapılması gereken işlemler yarım kalmış ya da yapılmamış ise; bu ayda tamamlanabilir. Zararlılara karşı mücadele ve koruma işlemlerine devam edilmelidir.

  • Eylül ayı bakımları Çim alanların sonbahar bakımı, bu ayda başlanabilir. Hastalık veya başka nedenlerle bozulan yerlerin ekme yoluyla tamamlanması yapılabilir. Yaz boyunca uzun kesilen çimler bu aydan itibaren kısa tutularak biçilmelidir. Solucanlar bu ayda aktif duruma geçerler. Çim kökleri için tehlike oluştururlar. Bu tür zararlılar için zirai mücadele yapılmalıdır. Ekim yoluyla çim tesisi için uygun aydır. Havaların sıcak ve kuru olması durumunda eylül ayının ikinci yarısı tercih edilmelidir.